5 arsye pse dietat dështojnë
 
Shperndaje
ikub#: 1905200110
Kur një person është në dietë gjithçka që humbet janë vetëm muskuj dhe yndyrë dhe në momentin që rifitojnë sërish peshën e humbur shtojnë vetëm yndyrën.
FOTO GALERI
Kjo është një gjë e dëmshme për shëndetin si dhe humbja e masës muskulore do të bëj që imuniteti dhe trupi të jetë më i dobët dhe i ngadalshëm.
 Çelësi i humbjes së peshës ka dy sekrete: 
1-Të zvogëloni oreksin, jo duke ngordhur vetën urie, por duke nxitur trupin dhe trurin me rregulla të reja dhe të shëndetshme të ushqyerjes.
 2-Të rrisni metabolizmin në mënyrë që të digjni s amë shumë kalori. Për fat të keq shumica e dietave nxit krejt të kundërtën e këtyre dy pikave. Ato rrisin urinë dhe ngadalësojnë metabolizmin.
 Ja 5 arsye pse dietat dështojnë dhe ju jo vetëm që nuk humbisni peshë, por dëmtoni edhe shëndetin. 
 Shfleto artikuj te tjere per: ARSYE DESHTIMI DIETA SHKAQE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved