5 super ushqimet që do ju humbasin peshë pa asnjë përpjekje
 
Shperndaje
ikub#: 1905270070
Ata nxisin ngopje, luftojnë inflamacionin dhe ndihmojnë në zvogëlimin e kilogramëve tuaj.
FOTO GALERI
Ekspertët janë të sigurt se uria në tryezë nuk ju ndihmon të humbni peshën në një mënyrë të shëndetshme dhe të qëndrueshme. Në të vërtetë, rrezikon të ketë efekt të kundërt. Kaloritë digjen më pak dhe asimilohen më shumë sepse ngadalësohet metabolizmi, mekanizmi që transformon ushqimin në energji.
 
Në fakt, kur trupi ynë nuk merr energji sa duhet si në rastin e dietave drastike, ai shkon në "kursim" dhe tenton të konsumojë më pak dhe të grumbullojë më shumë.
 
Dieta e vetme që çdo njeri duhet të ndjekë është konsimimi i diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, në sajë të ushqyesve të çmuar. Disa ushqime nxisin metabolizmin, harxhojnë kalori dhe ju bëjnë të humbisni peshë pa u mudnu8ar, ndërsa disa të tjera ju furnizojnë me vitaminat dhe mineralet jetësore për trupin. Prandaj asnjë ushqim nuk duhet shmangur, thjeshtë duhet të gjeni sasinë e duhur të konsumit të tyre dhe vaktin e duhur. Ja 5 ushqime që ju ndihmojnë të tresni yndyrën dhe harxhoni kalori.Shfleto artikuj te tjere per: DOBESIMI USHQIMET

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved