Superushqime të çmuara për një zemër të shëndetshme
 
Shperndaje
ikub#: 1905310044
Rastet e vdekjeve nga sëmundjet kardiovaskular janë gjithmonë e në rritje sidomos në botën e zhvilluar. Ka disa arsye për këtë gjendje, por jo pak rëndësi ka mënyra e të ushqyerit dhe ushqimet që konsumojmë.
FOTO GALERI
Rastet e vdekjeve nga sëmundjet kardiovaskular janë gjithmonë e në rritje sidomos në botën e zhvilluar. Ka disa arsye për këtë gjendje, por jo pak rëndësi ka mënyra e të ushqyerit dhe ushqimet që konsumojmë.
Për të parandaluar këto duhet të eleminoni konsumimin e ushqimeve me shumë yndyrë, sheqer dhe kripë dhe shtoni ato me lëndë ushqyese dhe fibra. Nëse dëshironi një zemër të re atëherë ushqehuni shëndetshëm dhe kryeni aktivitet fizik.
 Ja disa nga super ushqimet që duhet të konsumoni nëse dëshironi një zemër të re.
 
 Shfleto artikuj te tjere per: SHENDETI SUPERUSHQIME USHQIMI ZEMRA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved