Këshilla si të kujdeseni për veten tuaj
 
Shperndaje
ikub#: 1906010013
Një nga gjërat që duhet të jetë gjithmonë parësore tek të gjithë njerëzit është kujdesi mendor dhe fizik. Kjo nuk dueht të anashkalohet për ansjë lloj arsye.
FOTO GALERI
Jeta e ngarkuar dhe plot strese na bën që shpesh të mbytemi brenda emocioneve tona duke anashkaluar qetësinë tonë dhe relaksin që i nevojitet trupit dhe mendjes. Për këtë arsye duhet t'i kushtoni pak kohë vetëm vetes tuaj, larg punës, stresve , probleme familjare apo edhe kudjesit të fëmijëve. Ja disa mënyra produktive si të rivendosni ekuilibrin në sistemin tuaj nervor dhe të praktikoni vetë-kujdesin.
 Shfleto artikuj te tjere per: FIZIK KUJDESI EMOCIONAL STRESI VETEKUJDESI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved