10 ushqimet që duhet të shmangni nëse keni arterie të bllokuara
 
Shperndaje
ikub#: 1906030079
Arteriet e bllokuara sjellin probleme me zemrën, presionin e lartë të gjakut e deri tek atakët kardiak apo sulmet vdekjeprurëse.
FOTO GALERI
Kur është fjala për shëndetin e zemrës, ushqimi i shëndetshëm është tepër i domosdoshëm. Zgjedhja e gabuara ushqimore mund të çojë në probleme të ndryshme shëndetësore dhe prej tyre është edhe arteriet e bllokuara si pasojë e kolesteriolit të lartë në gjak. Nëse ju vuani nga kjo sëmundje, atëherë ja disa ushqime që duhet të shmangni.
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: ARTERIET BLLOKIMI USHQIMET ZEMRA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved