Rënia në peshë, ilaç për diabetin. Por me një kusht...
 
Shperndaje
ikub#: 1906100068
Rënia në peshë, ilaç për diabetin. Por me një kusht... Sipas një studimi amerikan prezantuar në Kongresin e shoqatës amerikane të diabetologjisë, nëse ndodhet në fazat fillestare, diabeti i tipit 2 mund të kurohet. Por ka një kusht.
Sipas shkencëtarëve amerikanë, e rëndësishme është që të mos rifitohet përsëri pesha e humbur.
Eksperimentet janë realizuar me 300 pacientë, dhe në fund ato konfirmuan se ekziston një lidhje mes sëmundjes dhe peshës trupore. 36% vullnetarëve në studim rezultuan me reduktim të parametrave të sëmundjes pas rënies në peshë. Këto parametra të përmirësuar mund të vijonin deri edhe në dy vite pas fillimit të "kurës". Dhe kushti ishte ai që cituam më sipër. Nuk duhet të rimerret pesha e humbur.
 Shfleto artikuj te tjere per: DIABET ILAC KUSHT RENIA NE PESHE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved