5 ushtrime për një bark të sheshtë
 
Shperndaje
ikub#: 1906220024
Këto ushtrime janë tepër do ju ndihmojnë të krijoni një bel të hollë dhe të largoni yndyrën e tepërt në zonë.
FOTO GALERI
Shkaqet e dhimbjes së prapme mund të ndryshojnë, por shpesh ndodh sepse shtylla kurrizore nuk ka mbështetje të mjaftueshme nga muskujt përreth. Muskujt kryesor, sidomos obliques, janë të lidhura me muskujt më të ulët mbrapa, dhe sa më të fortë janë këto muskujt, aq më shumë mbështesin shpinë. Dhe duke bërë këto ushtrime, ju largoni dhimbjen e mesit dhe krijoni një bel të hollë e muskuj barku.
 
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: BARKU BELI USHTRIME

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved