Pija që largon toksinat, kilet e tepërta dhe pastron zorrën e trashë
 
Shperndaje
ikub#: 1907160025
Kur mendojmë për pastrimin e trupit në mënyrë që të përmirësojmë shëndetin e përgjithshëm, shumë prej nesh harrojnë një organ që ka një rol kryesor në procesin e detoksifikimit: zorrën e trashë.
FOTO GALERI
Ky organ është pjesa finale e sistemit tretës dhe ka funksion të riabsorbojë lëngjet dhe të procesojë mbetjet duke i përgatitur për eliminimin e tyre. Zorra e trashë përmban 60 varietete të mikroflorës dhe baktereve që nxisin tretjen, promovojnë prodhimin e nutrientëve vitalë, ruajnë balancën e pH dhe parandalojnë bakteret e dëmshme. Dieta e varfër dhe dehidratimi mund të çojnë në ngjitjen e mbeturinave në muret e zorrës dhe intoksikimin e trupit.
Për këtë, ju duhet të bëni maksimumin për të pastruar zorrën e trashë dhe një nga këto mënyra është përgatitja e kësaj pijeje me vetëm 3 përbërës. 
 
 
 
Shfleto artikuj te tjere per:

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved