Ç'ndodh në organizëm nëse pini ujë të ftohtë
 
Shperndaje
ikub#: 2004220031
Një trup i rritur përbëhet nga 70% ujë. Ky lëng është jetësor për shëndetin që trupi ynë të funksionojë siç duhet. Por si duhet ta pini atë, të ftohtë apo të ngrohtë dhe cila është më e mirë?
FOTO GALERI
Shumica prej nesh kanë tendencë për të zgjedhur një gotë me ujë të ftohtë, sidomos gjatë motit të nxehtë, pasi ajo shije të mirë dhe është më freskuese. Por, çfarë këshillojnë ekspertët?
 Shfleto artikuj te tjere per: ORGANIZMI TRUPI UJI UJI I FTOHTE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved