Ja disa mënyra si të shmangni frikën
 
Shperndaje
ikub#: 2005150118
Frika është psikologjike, kështu që ndryshoni mënyrën e jetesës.
FOTO GALERI
Pandemia e koronavirusit ka përhapur kudo një gjendje ankthi dhe frike. Kur humbet gjithçka, mbyllesh dhe nuk ke më rutinën e përditshme të duket sikur gjithçka është shkatërruar. Dhe këto ditë të frikshme vazhduan dhe u bënë muaj. Ju kërkoni një moment të lumtur, por brenda në karantinë ju duket e pamundur, por këtu kemi një lajm të mirë.  Pra lumturia nuk është një reagim ndaj mjedisit, por është një aftësi. Një ditë e keqe (ose javë, ose muaj) është e keqe vetëm nëse vendosni të qëndroni në atë gjendje shpirtërore. Mendimet negative fiksohen në mendjen tuaj dhe ndikojnë në psikologjinë tuaj, prandaj ju përjetoni gjendje ankthi apo frike. Shfletoni galerinë e mësipërme për të mësuar disa mënyra si të shmangni frikën.
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: FRIKE JETE PANIK SHENDET VETMI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved