7-të shenjat që tregojnë se po rriteni nga një familje toksike
 
Shperndaje
ikub#: 2005220011
Nëse ju bëheni të vetëdijshëm për shenjat, atëherë do t’i shmangni pasojat.
FOTO GALERI
Zemërimi, ankthi, fshehja e emocioneve të vërteta dhe vetëvlerësimi i ulët, për fat të keq, disa prindër arrijnë t’i përcjellin të gjitha këto cilësi negative te fëmijët e tyre. Egoizmi dhe indiferenca e tyre ndaj ndjenjave të fëmijëve ndikojnë shumë në fëmijërinë e tyre. Si rezultat, fëmijët fillojnë të kritikojnë veten, ndjehen të pafuqishëm dhe kanë probleme me jetën e tyre shoqërore. Për të kuptuar më shumë botën e brendshme dhe të përballeni me frikën, shfletoni galerinë e mësipërme dhe njihuni me disa fakte që tregojnë se jeni rritur në një ambient toksik. 
 
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: FAMILJE FEMIJE PSIKOLOGJI SHENDET TOKSIKE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved