Makaronat nuk ju shëndoshin nëse i konsumoni në këtë mënyrë
 
Shperndaje
ikub#: 2005270018
Makaronat nuk ju shëndoshin nëse zgjidhen, kombinohen dhe përgatiten në mënyrën e duhur.
FOTO GALERI

Kemi një lajm të mirë: makaronat nuk ju shëndoshin. Pasi të sqarohet kjo, duhet të sqarohet se një pjatë makarona mund të jetë super kalorike dhe e rrezikshme për linjat e trupit, por jo për shkak të saj. Përkundrazi, sepse makaronat shpesh zgjidhen dhe përgatiten në mënyrë të gabuar.

Heqja dorë nga makaronave nuk është vetëm e vështirë: është gjithashtu e padobishme dhe e dëmshme. Prandaj, ja si t’i konsumoni ato pa u ndjerë në “faj” se mos shëndosheni.

 




Shfleto artikuj te tjere per: DIETA MAKARONA PESHA SHENDETI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 




Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved