5 arsye pse nuk mund të humbni më peshë
 
Shperndaje
ikub#: 2005280019
Jeni në dietë, por nuk mund të humbni peshë? Ndoshta arsyeja e "Unë nuk mund të humbas peshë" varet nga një ose më shumë nga këto arsye:
FOTO GALERI

"Unë nuk mund të humb peshë" është një shprehje që shumë prej nesh mund ta kenë shprehur,  sidomos në moshën e rritur. Kur metabolizmi nuk është më ai i 20 viteve dhe pavarësisht se jemi të kujdesshëm për atë që hamë, duket se çdo përpjekje është e padobishme.

Arsyet, neto nga metabolizmi i përmendur, janë pothuajse gjithmonë të njëjta, por të gjitha gjithashtu kanë një zgjidhje. Ekzistojnë të paktën 5 arsye kryesore pse ne nuk arrijmë të dobësohemi.

 
Shfleto artikuj te tjere per: ARSYET HUMBJA PESHA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved