Doni të keni një bark të sheshtë? Ja 10 gjera që duhet të dini
 
Shperndaje
ikub#: 2005290001
Një stomak i sheshtë ka të bëjë me shumë gjëra, nga aktiviteti fizik deri tek ushqimi: këtu janë dhjetë sekrete për t’i thënë lamtumirë një barku të fryrë
FOTO GALERI

Një stomak i sheshtë është diçka që nuk ka të bëjë vetëm me peshën. Ose më saktë: është më e lehtë ta kesh atë kur nuk ke mbipeshe, por nuk është e qartë. Barku i fryrë mund të varet nga shumë faktorë, nga tretja e dobët deri tek muskujt shumë të dobët të barkut. Kjo është arsyeja pse kur qëllimi është një stomak i sheshtë, gjëja e parë që duhet të vini re është mënyra e jetesës tuaj: ajo që hamë, si dhe kur e hamë, por edhe ajo që pimë dhe mënyra se si jetojmë.

Aktiviteti fizik sigurisht ndihmon, sepse stimulon tretjen dhe metabolizmin, por gjithsesi nuk është vendimtar.

 
Shfleto artikuj te tjere per: KESHILLA SHESHTE STOMAKU

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved