Fëmijët e mesëm janë personat më të shoqërueshëm të familjes, ja përse
 
Shperndaje
ikub#: 2006020092
Në ditët e sotme, familjet në të gjithë botën kanë tendencë të kenë më pak fëmijë këto ditë, zakonisht rrinë në 1 ose 2, që do të thotë se nuk ka më fëmijë të mesëm.
FOTO GALERI

Dhe kjo është për të ardhur keq s sepse jo vetëm që ne mendojmë se "mesi" është i lezetshëm, por Alfred Adler, një psikoterapist që zhvilloi teorinë se si rendi i lindjes formon personalitetet tona, ndan të njëjtin mendim.

 

Shfleto artikuj te tjere per: FEMIJET MESEM SHOQERORE

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved