Vera është stina e ushqimeve në ngjyrë...
 
Shperndaje
ikub#: 2006230106
Në verë mund të gjejmë në treg fruta dhe zarzavate të llojeve të ndryshme, pa dyshim të gjitha me vlera, Vitamina e kripëra minerale, por mes tyre, disa janë më të këshillueshmet.
FOTO GALERI
Fjala është për ato me ngjyra vjollcë, por kjo s'ka lidhje me nuancën, por me faktin se ato janë të pasura me antoksidantë, të cilët siç mund ta dini luajnë një rol pastrues brenda organizmit duke eliminuar toksinat. 
 
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: NGJYRA STINA USHQIME VERA VJOLLCE

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved