Ja shenjat në trupin tuaj nëse nuk jeni duke pirë ujë mjaftueshëm
 
Shperndaje
ikub#: 2006300066
Uji gjatë verës është shpëtimi i ditës dhe shëndetit tuaj.
FOTO GALERI
Të gjithë e dinë se sa e rëndësishme është të pish ujë dhe të qëndrosh i hidratuar. Por nëse je nga ata personat që ‘harrojnë’ të pinë ujë apo nuk e ndjejnë nevojën, duhet të dish disa gjëra dhe të ndryshosh rutinën, sidomos në këtë sezon veror të nxehtë.   Shenja e parë që tregon se nuk po pi ujë mjaftueshëm është të ndjerit i etur gjatë gjithë kohës. Kjo është një shenjë e lehtë por ka shenja të tjera më të rrezikshme për shëndetin që ju paralajmërojnë. Sipas mjekësisë gjatë verës trupat tanë humbasin shumë ujë gjatë djersitjes, duke rritur rrezikun e dehidratimit që çon në probleme serioze shëndetësore. Në këtë artikull do të njiheni me shenjat kryesore kur nuk keni pirë ujë mjaftueshëm, kështu që mësojini dhe shmangni problemet shëndetësore që mund të  merrni. 
 
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: FIZIKU ORGANIZEM SHENDET UJE VERE

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved