Ja cilat janë hormonet që shpejtojnë plakjen te femrat
 
Shperndaje
ikub#: 2007030090
Janë vetëm 6 hormone që ndikojnë në plakjen e parakohshme të një femre.
FOTO GALERI
Shkencëtarët pohojnë se trupi ynë sintetizon rreth njëqind hormone dhe se 6 prej tyre janë të rëndësishme për bukurinë femërore. Ato kontribuojnë në elasticitetin e lëkurës sonë, ruajnë pamjen tonë rinore dhe madje kontribuojnë në humorin tonë. Megjithatë, për shkak të arsyeve të panjohura, ndonjëherë trupi ynë dështon, nivelet e hormoneve zvogëlohen dhe njeriu fillon të plaket para kohe. Lajm i mirë është se ka disa metoda të besueshme për të rivendosur ekuilibrin e hormoneve.
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: BUKURI FEMER HORMONE PLAKJE SHENDET

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved