Pse kur flemë na ndodh shpesh të mbajmë një këmbë jashtë shtresave?
 
Shperndaje
ikub#: 2007030053
Të gjithëve na ka ndodhur të bëjmë “luftë” për të na zënë gjumi në darkë dhe duket se për të na zënë më lehtë përdorim një hile të vogël: lemë një këmbë jashtë shtresave.
FOTO GALERI

Misteri që qëndron pas kësaj është se temperatura ideale për një gjumë të mirë të natës është 18 ° C dhe këmbët tona funksionojnë si një “derë” e këtij ambienti perfekt.

 

Shfleto artikuj te tjere per: FJETJA GJUMI KEMBA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved