0 0
10
 
Tarifat nga Universiteti Europian i Tiranes
nga - Universiteti Europian i Tiranës
Pershkrimi i shkolles:
Universiteti Europian i Tiranës është klasifikuar i pari nga 34 universitetet publike dhe private në Shqipëri që u përfshinë në sistemin e vlerësimit të organizuar nga kompania gjermane CHE. Kompania CHE tregoi se UET ofron programet më të mira në drejtimet: Drejtësi, Ekonomik dhe Shkenca Politike.
Pershkrimi i ofertes :
Qellimi eshte te lehtesoje financiarisht ndjekjen e studimeve per studente te dalluar
Pagesa totale : 3000 EURO
Kohezgjatja : 10 muaj
Fillon me : 15/10/2011
Aplikimi : Ne fillim te studimeve Punesimet dhe profilet qe mund te ndjekin te porsadipllomuarit : Fakulteti Juridik, Shkenca Sociale dhe Ekonomik.

Permbajtja e plote:

UET-i ofron dy tarifa shkollimi:

Fakulteti Juridik, Shkenca Sociale dhe Ekonomik: 3000 Euro në vit.

Pagesa kryhet në fillim të cdo viti akademik (e para ne momentin e regjistrimit);

7500 euro për të gjithë ciklin 3 - vjecar të studimeve (pagesa kryhet e plotë në momentin e regjistrimit).

Fakulteti i Shkencave të Edukimit: 2000 Euro në vit. Pagesa kryhet në fillim të cdo viti akademik (e para ne momentin e regjistrimit); 4800 euro për të gjithë ciklin 3 - vjecar të studimeve.


Format e pagesës
1.  Tarifa e shkollimit paguhet në llogarinë bankare të UETit në Bankën Credins, Nr. 50318. Në mandatin e arkëtimit shënohet emri i studentit, dega ku ai po regjistrohet, si dhe shuma e derdhur. Mandati dorëzohet së bashku me dokumentet e tjera për regjistrim.
2.  Tarifa e shkollimit mund të derdhet në arkën e UET-it në momentin që nënshkruhet kontrata e regjistrimit.

KREDI PËR STUDIME

UET-i garanton mundësi kreditimi për studimet nga banka të nivelit të dytë.
Për maturantët e shkëlqyer

Universiteti Europian ndjek një politikë të tarifave, e cila orientohet dhe inkurajon studentët e shkëlqyer. Studentët që kanë një mesatare mbi 9.2 përfitojnë përkatësisht 20 % ulje në tarifën e shkollimit, dhe mbi 9.5 përfitojnë 30 % ulje për tarifën e shkollimit.
 
 
ITK Rreze Drite
1. Botimet ne UET (Para 40 muajsh)


1. Botimet ne UET (Para 40 muajsh)1. k.s


Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: k.s
ikub #:
 10 1110120045

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
sheri
Para 3 muajsh  
  
pershendetje,jam i iteresuar per master profesional anglisht...a e mundeson ky universitet kete master apo,,,nese po ju lutem me dergoni informacion te hollsishem,faleminderit
     
anika
Para 5 muajsh  
  
pershendetje.kam mbaruar studimet per infermieri.jam e interesuar perte ber master per psikologji klinike,a eshte e mundur ju lutem me njofton dhe sa esht tarifa,.faleminderit..adresa anika_2008@hotmail.com
     
Ornela
Para 7 muajsh  
  
Pershendetje,kam mbaruar studimet e larta Bachelor ne universitetin e shkodres, jam e interesuar per rregjistrimin ne master shkencor,dega Finace-Banke. Ju lutem me informoni ne lidhje me tarifat, kushtet, aplikimin, oraret e masterit.
Faleminderit ne adrs:orneladauti@hotmail.com
+1     
Selami
Para 12 muajsh  
  
pershendetje,kam mbaruar studimet e masterit ne universitetin e prishtines jam i interesuar per regjistrimin e doktorratures ne lemin e ekonomis dega (menagjment),(ekonomiks) ju lutem me informoni per tarifat edhe per kushtet edhe per dokumentet qe duhet ti pregaditi per regjistrim, me kontaktoni ne e-mail sdomuzeti@hotmail.com
+3     
Nysret
Para 20 muajsh  
  
Jam Specialist i psikiatris me pune ne Pejë.Jam i interesuar per studime te Doktorates ne lemin e Psikologjis.Ju lutem te me njoftoni se a keni program per kete ,dhe ne se ka te me njjoftoni per kushtet,tarifat dhe planin studimor.
Emajli Im npepaj@hotmail.com Ju Faliminderit
+7     
lmeta@bkt.com.al
Para 22 muajsh  
  
pershendtje,kam mbaruar prane jush masterin shkencor (12 mujor,viti 2009-2010 )dhe jam e interesuar per regjistrimin e doktoratures prane jush,ju lutem mund te meinformoni mbi tarifat ,kushtet dhe planin studimor(dega kontabilitet)ne adresen e e-mail lmeta@bkt.com.al

faleminderit
+0     
erjolalata@hotmail.com
Para 22 muajsh  
  
pershendetje,sapo jam diplomuar ne drejtimin arsimor dega anglisht ne universitetin shteteror te tetoves,kam fituar titullin profesor i diplomuar i gjuhes dhe letersise angleze.dua te vazhdoj studimet part-time master shkencor per anglisht ose dege tjeter,por nuk e di se ku mund te pranohem,ne ate profesional apo shkencor?a mund te me sqaroni dicka edhe ne lidhje me frekuentimin part-time?ju lutem me shkruani ne e-mail erjolalata@hotmail.com,faleminderit
+0     
margarita
Para 23 muajsh  
  
prsh jam maturante sivjet dhe do te doja qe studimet e mia te larta ti ndiqja ne universitetin tuaj
Dua ta vashdoj shkollen me part time ,,e ofron universiteti juaj nje mundesi te till,sa eshte kostoja ,ju lutem ktheni pergjigje tek adresa ime e emailit . Faleminderit
+9     
sidorela azizaj
Para 25 muajsh  
  
pershendetje,jam studente e cila sapo kam mbaruar programin bachelor 3 vjecar ne universitetin "ismail qemali "vlore,jam e interesuar per te vazhduar masterin profesional ose ate shkencor ne uet,do doja te dija me shume rreth tarifave tuaja,kushtet ne ti cilat zhvillohet kursi,ju lutem me informoni permes emailit,ju falemindrit!
+7     
Mr.sc.Fuat Pallaska
Para 27 muajsh  
  
pershendeteje , jam master i shkencave teknike0(5+2 vite)UP -dhe jam duke punuar aktualisht ne Kolegjin Biznesi dhe jam i interesuar te regjistrohem ne Doktorate te UET ,desha te kem nje informat me te sakte lidhje me tarifat ,kushtet, dhe planeprogramet tuaja .
ju lutem te me informoni me email dhe mundesisht te me caktoni termin per takim me dekanin tuaj ...
nr. tel : +377 44 207 222 , Gjakovë , Kosovë
-2     Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


keit

spitaliamerikan

as