1 0
45
 
Shkolla e Policise
Në datën 16 prill 2012 do të fillojë Shkolla Bazë e Policisë, për Patrullë të Përgjithshme, për 200 kursantë, 100 femra dhe 100 meshkuj, të cilët ndodheshin në listë pritje, pasi ishin shpallur fitues gjatë fazave të mëparshme të konkurrimit.

PoliciaPër përzgjedhjen e 200 kursantëve që do të ndjekin këtë kurs, sipas procedurave të përcaktuara, do të kryhet procesi i kontrollit mjekësor të kandidatëve pranë Qendrës së Profilaksisë së Policisë së Shtetit, e cila ndodhet në Qendrën e Formimit Policor.

Po ashtu kandidatët do t’i nënshtrohen procesit të marrjes së gjurmëve të gishtave, si dhe procesit të verifikimit të të dhënave të kandidatit.Kandidatët e listës bashkëlidhur duhet të paraqiten në datë 12 mars 2012, në orën 07.30’, në Qendrën e Formimit Policor, Sauk, Tiranë, ku do të fillojnë procedurat për kryerjen e kontrollit mjekësor, marrjen e gjurmëve të gishtave, si dhe do të informohen mbi ecurinë e procesit.

Kandidatët duhet të paraqiten në datën dhe orën e mësipërme të pajisur me një foto për dokumente.Nëse gjatë kontrollit mjekësor do të ketë skualifikim të kandidatëve, atëherë do të procedohet me kandidatët e radhës në rend zbritës sipas listës së renditjes të kandidatëve të shpallur fitues.Të gjithë kandidatët për çdo paqartësi që mund të kenë lidhur me këtë proces mund të drejtohen pranë strukturave të Burimeve Njerëzore në Drejtoritë e Policisë në Qarqe ose pranë Sektorit të Pranimit në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Po ashtu mund t’i parashtrojnë pyetjet apo shqetësimet e tyre dhe me e-mail në adresën shkollaepolicise@mrp.gov.al

 

Kandidatët që do të paraqiten për t’ju nënshtruar kontrollit mjekësor janë: Kliko këtu për formatin pdf

 

itkalbania Nobel >

Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: aleda
ikub #:
 45 1203130089

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Ilir
Para 13 muajsh  
  
Pershendetje
Kur do te fillojne aplikimet pershkollen e policise per vitin 2013 ose 2014 a kini ndonje informacion rreth ketyre???
+0     
orgerst zani
Para 14 muajsh  
  
kur mund te kemi informacione per regjistrimet e 2013
+4     
erion
Para 16 muajsh  
  
kur do filloj shkolla jemi ne list pritje qe nga 2010 na ktheni 1 pergjigje
+2     
albi
Para 16 muajsh  
  
me budallej qe jeni duket se jeni te gjithe per polica/ ore manalla jeni 100 veta qe beni te njejten pytje
+8     
genti ciku
Para 16 muajsh  
  
kur do vazhdoje shkolla e policis
+6     
ilirjan rexha
Para 20 muajsh  
  
do te doja te dija se kur vashdojne aplikimet per 2013.. ju faliminderit...
+6     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojne aplikimet?
+3     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


-6     
frrok ndoci
Para 20 muajsh  
  
kur vashdojhe aplikemet?


+0     
NDOC
Para 22 muajsh  
  
PERSHENDETJE ! JAM NDOC EJLLI ,JAM 19 VJEC , DHE KAM MBARUAR SHKOLLEN E MESME.ju lutem do doja te me informonit se kur do fillojne aplikimet (2013) per shkollen e policise sepse do doja shum te isha pjes e struktures se policise se shtetit sepse esht privilegj dhe kenaqesi ti sherbej komunitetit tim .ju faleminderit.
-5     
NDOC
Para 22 muajsh  
  
PERSHENDETJE ! JAM NDOC EJLLI ,JAM 19 VJEC , DHE KAM MBARUAR SHKOLLEN E MESME.ju lutem do doja te me informonit se kur do fillojne aplikimet (2013) per shkollen e policise sepse do doja shum te isha pjes e struktures se policise se shtetit sepse esht privilegj dhe kenaqesi ti sherbej komunitetit tim .ju faleminderit.
-4     
NDOC
Para 22 muajsh  
  
PERSHENDETJE ! JAM NDOC EJLLI ,JAM 19 VJEC , DHE KAM MBARUAR SHKOLLEN E MESME.ju lutem do doja te me informonit se kur do fillojne aplikimet (2013) per shkollen e policise sepse do doja shum te isha pjes e struktures se policise se shtetit sepse esht privilegj dhe kenaqesi ti sherbej komunitetit tim .ju faleminderit.
-2     
geralt caco
Para 22 muajsh  
  
pershendetje jam geralt caco ,ju lutem do doja te me informonit se kur do fillojne aplikimet (2013) per shkollen e policise sepse do doja shum te isha pjes e struktures se policise se shtetit sepse esht privilegj dhe kenaqesi ti sherbej komunitetit tim .ju faleminderit.
+3     
kristian.lanej@hotmail.com
Para 22 muajsh  
  
pershendetje emri im eshte kristian lanej jam 18 vjec , jam duke perfunduar shkollen e mesme dhe gjithmon me ka dhan kurajo vetja ime qe te jem pjese e policise te shtetit sepse shume nga gjaku im jane ne kete dege si dhe njerz te medhenj te policise por kjo sdo te thote ndonje gje,, un kam marre kete vendim jo sepse dua nje page , por sepse dua ti sherbej shtetit tim besnikerin dhe cdo gje si mbrend dhe jashte mundesive ,pra un e kam marre kete vendim qe gjith jeten tim dua tja kushtoj policise dhe drejtsise po qe qe edhe nje njeri i madh eshte jo ne te drejte ligjore un do veproj ne baze dhe nenit te policise ,, sepse per kete dua te sherbej kti shteti dhe jo te mbyll gojen ,, ju faleminderit

me respekt kristian lanej
+2     
ina
Para 23 muajsh  
  
kur fillojn aplikimet e ktij viti pra te 2013?
+7     
ina
Para 23 muajsh  
  
kur fillojn aplikimet per 2013?
-5     
jugert xhelo
Para 23 muajsh  
  
Jugert Xhelo.lindur me 08.04.1992,Fier
desheroj te vayhdoj skollen e policise,nisem me nje motive per te luftuar krimin e te vendosim qetesi per nje shtete sa me demokratik.
-1     
ledjan hoxhaj
Para 24 muajsh  
  
jam ledian hoxhaj 22 vjec kam mbaruar shkollen e mesme aktualish jam ne universitetin ismal qemali/kam deshir te ndjek shkollen e policis qe ti vi ne ndim cdo kujt / jam i gjat 1.83
     
selami dulla
Para 24 muajsh  
  
ja selami dulla 25 vjec kam mbaruar shkollen e mesme 1.90 i gjat deshiroj te vazhdoj shkollen e policis
+0     
Genci Kasaj
Para 24 muajsh  
  
pershendetje jam Genci Kasaj
jam 21vjec kam 3vjet qe kam fituar shkollen e policis emrin e kam te lista ne pritje ,doja te dija nese do ket tani afr ndonje njoftim zyrtar nga Drejtoria e Policis Pergjithshme se kur do thirren per testin mjeksor kanditatet e shpallur fitues ne fazat e konkurimit te meparshem te cilet jan ne lesten ne pritje??
me shum respekt Genci Kasaj.
+6     
Kastriot Malaj
Para 24 muajsh  
  
jam Kastriot Malaj , me origjine nga Tropoja , jam 21 vjec dhe ne prill te ketij viti bej 22, jam i gjate 1.95 ,kam mbaruar shkollen e larte 3-vjecare ne Universitetin Bujqesor te Tiranes , dhe tani jam ne master ne vit te fundit po ne kete universitet , kam deshire te marr pjese ne shkollen e policise ,...me respekt Kastriot Malaj
-3     
Kastriot Malaj
Para 24 muajsh  
  
Jam Kastriot Malaj , jam 21 vjec , bej 22 ne prill te ketij viti ,jam nga Tropoja , kam mbaruar shkollen e larte 3 vjecare ne Universitetin Bujqesor te Tiranes , dhe tani jam ne vit te fundit te masterit po ne ate universitet .Jam i gjate 1.95 , dhe kam deshire te vazhdoj shkollen e policise ...me respekt Kastriot Malaj
+0     
fnikolin hadaj
Para 24 muajsh  
  
quhem nikolin hadaj jam 19 vjec me gjatesi trupi mbi 1 e 85 kam mbaruar shkollen emesme ne polican skrapar kam sum deshir te vazhdoi shkollen e policis sepse dua te eci ne gjurmet e babait tim prandaj dua nje shanc e till me respekt nikolin hadaj
     
valsi
Para 25 muajsh  
  
quhem valsi hyka jam 18 vjet jetoj ne greqi kam mbaruar gjimnazin dhe dua qe te vazhdoj shkollen e policise jamk 1.80 i ghate jam marrre me gjimnastike por e pelqej shume kete pune
-1     
valsi
Para 25 muajsh  
  
quhem valsi hyka jam 18 vjet jetoj ne greqi kam mbaruar gjimnazin dhe dua qe te vazhdoj shkollen e policise jamk 1.80 i ghate jam marrre me gjimnastike por e pelqej shume kete pune
     
nikolin dervisha
Para 25 muajsh  
  
pershendetje quhem nikolin kam shum deshire te vazhdoj shkollen e policis kam mbaruar shkollen e mesme dhe jam 19 vjec gjatesija ime eshte 187 jam pergatitur shum fizikisht per te aritur normat flm per mirkuptimin
+1     
selami
Para 26 muajsh  
  
un jam selami dulla kam mbaruar shkolle e mesme pedagogjike jam 24 vjecd 1.85 i gjat njoh gjuhen anglese 50 perqind dshiroj ye vazhdoj shkolle n e policise
     
selami
Para 26 muajsh  
  
un jam selami dulla kam mbaruar shkolle e mesme pedagogjike jam 24 vjecd 1.85 i gjat njoh gjuhen anglese 50 perqind dshiroj ye vazhdoj shkolle n e policise
     
selami dulla
Para 26 muajsh  
  
un jam selami dulla 24 vjec kam mbaruar shkollen e mesme pedagogjike...1 .85 i gjat njoh gjhen angleze 50 perqind deshiroj te vazhdoj shkollen e policise
     
selami dulla
Para 26 muajsh  
  
un jam selami dulla 24 vjec kam mbaruar shkollen e mesme pedagogjike...1 .85 i gjat njoh gjhen angleze 50 perqind deshiroj te vazhdoj shkollen e policise
-1     
adriatik shyti
Para 26 muajsh  
  
jam adriatik shyti 23 vjec deshiroj te vazhdoj shkollen e polici
+0     
indrit
Para 27 muajsh  
  
Jam INDRIT SULA nga DURSI jam 19 vjec , kam mbaruar shkollen e mesme maTURA 2011. Njoh dy gjuh te huja anglisht dhe italisht, Dua te vazhdoj shkollen e policis per te treguar veten se kush jam dhe per te dhen kontributin tim ndaj policis qytetarve dhe shtetit tim . jam i pergatitur fizikisht menderisht, i plotesoj te gjitha normat kryesore. Me respekt INDRIT SULA.
     
JEMIN LOQI
Para 28 muajsh  
  
JAM jemin loqi nga KUKESI jam 19 vjec kam mbarue ket vit shkollen e mesme ne TIRANE dhe dua te vazhdoj shkollen per polici , plotesoj te gjitha kritere e duhura per vazhdimin e kesaj shkolle, faleminderit per mirekuptimin.
     
alban ismaili
Para 33 muajsh  
  
Quhem alban ismaili jam 19 vjec dua te vazhdoj shkollen e policis jam me fizik shume te pergatitur dhe jam ne gjendje ti vij ne ndihm cdo personi qe ka nevoje per ndihmen tone faleminderit per mirekuptimin.
     
spajdi selamaj
Para 34 muajsh  
  
une jam spajdi selamaj jam 19 vjec datlindja ime eshte 21 10 1993 ka studjuare shkollene karates klubi partizani prej 10 vjetesh kam mbaruare shkollene mesme . jam i gjate 185 cantime syte kaf dhe kam deshire te vazhdoje shkollen e policise me respekte spajdi selamaj
+0     Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


keit

spitaliamerikan

as