ebuy.al
Alexa Alexa
0 0
0
 

Kukës, përurohet rikonstruksioni i stadiumit të futbollit


30 Nën 10

Në prani të qindra sportdashësve, u përurua rikonstruksioni i stadiumit të futbollit të qytetit të Kukësit, i cili do të mbajë emrin e njërit prej pionierëve të parë të sportit të rrethit të Kukësit, Zeqir Ymeri

kukes perurim stadiumNë ceremoninë e organizuar me këtë rast, Presidenti i FSHF-së, Armando Duka, e vlerësoi ngritjen e këtij stadiumi si embrionin e zhvillimit të sportit dhe garantoi në të njëjtën kohë se bashkëpunimi me pushtetin vendor, me synim thithjen e investimeve në  të ardhmen, do të vazhdojë edhe më tej.

Ndërkohë, kryetari i Bashkisë, Hasan Halilaj, premtoi para sportdashësve se "synimi i Kukësit është dalja në kategorinë e parë". “Përurimi i stadiumit është vetëm fillimi i një pune afatgjatë për zhvillimin e sportit edhe në zonën verilindore të vendit”, u shpreh Halilaj.

Punimet për rikonstruksionin tërësor të stadiumit, me një fond prej 300 mijë eurosh, financim i përbashkët i FSHF-së dhe Bashkisë së Kukësit, nisën në korrik të këtij viti. Gjatë këtij kampionati, ekipi i Kukësit synon daljen në kategorinë e parë, ndërkohë që vetëm në  10 javët e para ai kryeson në grupin e parë të kategorisë së dytë me 22 pikë, me 6 fitore dhe 4 barazime. Edhe pse nën reshjet e vazhdueshme të shiut, pas përurimit nisi ndeshja miqësore e futbollit mes ekipit vendas të Kukësit dhe ekipit të “Partizanit”


clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: sportisti01
Lexuar: ikub #:
 0
KUKES
 1.748 1011300170

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan