Viti Ri ne Paris ne 3 Yje Hotel
ikub#: 1112120111
12/03/2012
Jashte Shqiperise

Data e Nisjes: 30  Dhjetor,  2011
Qëndrimi: 4 Ditë
Çmimi: 795 Euro / Person

Përshkrimi
Festoni Vitin e Ri ne Paris me Edialtour.com ju jep mundesin te kaloni 4 dite te paharrueshme ne nje tur ne Paris. Kryeqyteti Parisi konsiderohet si kryeqyteti i botes per zhvillimin e tij  turistik dhe kulturor.Ne kete ture ju do te keni mundesin te vizitoni Kulla Eifel  Muzeu i Louvrit Notre Damme de Paris Harku i Triumfit  Basilika Sacre Coeur La Defense Disney Land.

Itinerari

1 30 Dhjetor - Tirane - Paris

Nisja nga Aeroporti i Rinasit për Paris. Mberritja dhe pritja nga partneret dhe guida jone. Gjatë trasfertes riprezantimi i programit per mrekullite qe ofron Parisi Akomodimi ne hotel dhe kohe e lire ne dispozicion

2 31 dhjetor - Paris City Tour Paris

Eshte i njohur ne te gjithe boten si Qyteti i Dritave dhe kryeqyteti i Europes dhe kete emer e meriton me te vertete. Ai eshte nje nga destinacionet me te lakmuara nga turistet. Aty gjendet cdo gje qe nje turist mund te deshiroje. Ne qofte se vizitoni Parisin turi juaj duhet që patjeter te perfshije ne stlin e tij barok e gotik, pjese si ngjitja ne Kullen Eiffel apo vizita e muzeut te Louvrit e bejne kete qytet te paharrueshëm Në programin e City Tour perfshihen: Piaca e Champ Elysee, Piaca e Vendome & Concorde, Harku i Triumfit, Palace Royal, Piaca qendrore te l?Opera. Kohe e lire per dreken e cila eshte fakultative Pas perfundimit te programit kthehemi ne Hotel ku pergatitemi per mbremjen Gala te Vitit te Ri, nje mbremje ku nuk do te mungoje argetimi dhe Menuja e pasur. Transferta dhe akomodimi ne hotel

3 Paris 01 Janar - ( Basilika Sacre Cour - La Defens

Pas mengjesit ne hotel do kemi mundesi te vizitojme: Basiliken Sacre Cour, nje basilike kushtuar Zemres se Shenjte te Krishtit ndertuar pas viteve 1873 prej pushtimit te Parisit dhe luftes civile qe pergjaku kryeqytetin. Cdo banor i Parisit ka financuar per ndertimin e kesaj Basilike. Po ketu, disa rrugica me larg nga Basilika, do te vizitoni Sheshin e Artisteve ( Place du Tertre ) i cili eshte nje kujtim i kohes kur ne Montmartre linden tendencat e Artit Modern ne fillim te shekullit 20-te, ku pervec shume piktoreve te varfer ka jetuar dhe Pablo Picaso Kohe e lire per dreken e cila eshte fakultative Me pas nisemi drejt lagjes La Defense ose sic eshte quajtur edhe New Yorku francez. Nje bote re moderne, tjeter nga natyra franceze mbreteron ne Defense dhe ne rrethinat e saj. Poshte majes se kulles se Defense eshte qendra e madhe tragtare nentoksore. Mundesi per Shopping. Opsion Extra Pagese - Seine Cruise ( 33 Euro per person - min 15 Pax ) Touri vazhdon me Seine Cruise ku ne kete varke do te keni mundesite shijoni cdo pjese fantastike te arkitektures Pariziene si dhe sqarimin ne 6 gjuhe të botes rreth historise se lagjeve me fame. Per vizitorët e huaj dhe franceze nuk mund të imagjinohet një vizite ne Paris pa nje shetitje me anijet neper Seine, shetitje qe te lene mbresa te pashlyshme. Keto anije që jane ne funksion të shetitjes se turisteve neper Seine jane te shumta, te cilat emertohen me nofken Bataux Mouche (anije miza). Shume nga keto qendrojne tek ura Alma, Leana etj. Pervec ketyre ka Krociere për shetitje turistesh qe levizin nga kopshti botanik deri tek ura Mirabo. Ato levizin diten dhe naten, duke servirur dreka dhe darka. Ne mjediset e tyre organizohen pritje, dhe darka festive e pervjetorësh, etj. Akomodimi ne hotel

4 Paris ( Louvre )

Programi yne vazhdon me viziten e Louvrit ku do te keni mundesi te vizitoni muzeun me te madh te botes. Nje pershkrim historik i legjendes se ndertimit te Louvrit, ku gjendet nje nderthurje fantastike e stilit Rilindas te ndertimit, me orientim Italian dhe dekorim Francez, si dhe nderhyrjes moderne te konstruksionit me piramidat e xhamit ne pjesen superiore te hyrjes. Me pas nen drejtimin e hollesishem te guides profesionale kalohet ne pavionet e punimeve Italiane, Franceze, ne Grande Galerie si dhe se fundi ne punimet e Xhakondes, duke krijuar nje ide të qartë te zhvillimit historik të artit perendimor. Kohe e lire per dreken, e cila eshte fakultative Ose Program Extra Pagese - Disney Land Pas check-out nga hoteli i drejtohemi Aeroportit Internacional te Parisit. Transferta per ne aeroport. Kthimi ne Tirane Fundi i sherbimit tone

Përfshihen

Guide profesionale Lokale
Guide Shqiptare
City Tour Paris
Udhetim me avion Tirane - Paris - Tirane
Darka Gala e Vitit te Ri
Vizite ne Muzeun e Louvrit
Transferte per ne Sacre Coeur dhe La Defense
Akomodimi ne Hotel 3* me mengjes
Transport: Aeroport - Hotel - Aeroport
Vizitat Panoramike sipas programit

Nuk Perfshihen

Te Gjitha ato qe nuk jane te permendura
Nuk perfshihet cdo gje qe nuk eshte shenuar


NJOFTIMET E FUNDIT
31/07/2017
Jashte Shqiperise
18/08/2017
Greqi

Shfleto artikuj te tjere per: FESTE TURI
Postuar nga: a.k
ikub #:
1112120111
Ebuy
Copyright © 2006 -2017ikub.al shpk, All Rights Reserved