Udhetim me autobuz ne Janine dhe Korfuz
199 €
MTI TRAVEL
 
0
0
Spitali Amerikan

Udhetim me autobuz ne Janina dhe Korfuz

28 Prill – 01 Maj

Cmimi : 199 Euro/person

Dita 1: (28 Prill)

Nisja ne mengjes heret me autobus per ne Ianine. Duke perfshire disa ndalesa rruges per pushim, kafe, ndalesa kufitare etj, mberritja ne Ianine pasdite. Akomodim ne hotel, darka ne hotel dhe pas darkes mund te dilni ne qender me kembe ku duke qene se eshte dite e shtune qyteti ka shume gjalleri dhe jete nate.

Dita 2: (29 Prill)

Pas mengjesit do te bejme nje shetitje ne Kalane e Ianines, ku gjendet varri I Ali Pashes dhe monumente te tjera te rendesishme te periudhes Bizantine dhe Turke. Do te vazhdojme shetitjen ne rrugicat e qytetit te vjeter te Ianines. Pushim per dreke.
pas drekes nisja per ne Igoumenitsa ku do te marrim tragetin per ne Korfuz. Pas mberritjes ne Korfuz akomodimi ne hotel dhe darka.

Pas darkes mund te dilni ne qender te qytetit te Korfuzit.

Dita 3 : (30 Prill)

Pas mengjesit ekskursion Dite e plote. 09.00 nisja me autobuz Pallati i Akilit (rezidensa e Sisit)
Pas vizites se pallatit te Akilit vazhdojme me autobuz ne qytetin e vjeter dhe gjirin e bukur me nje det jeshil Paleokastrica.
Kohe e lire per te Vizituar Manastirin e kodren prane qytetit, Plazh ne gjirin e bukur dhe Dreke ne restorantet buze detit ku krysisht ofrojne prodhime deti, kallamare apo peshk te fresket dhe vere greke.

Kthimi ne 18.00 ne hotel me autobuz. Darka ne hotel, dhe me pas e lire per vizituar qytetin e vjeter te Korfuzit, Fortifikaten e vjeter dhe rruget karakteristike te qytetit.

Dita 4: (01 Maj)

Pas mengjesit transferte me aotubuz ne portin e Korfuzit. Trageti niset nga Korfuzi ne 10.00.
Nisja per Tirane me makinat individuale apo te organizuar sipas kerkeses.

Ne pakete perfshihen:

  • 2 nete akomodim ne Corfu Holiday Palace 5* Mengjes+darke
  • 1 nate akomodim ne Mitsis Grand Serai 5* Mengjes+Darke
  • Bileta e tragetit Sarande-Korfuz-Sarande
  • Transfertat me autobuz  per gjithe udhetimin.
  • Tansferte me autobuz Hotel - Paleokastrica
  • Transferte me autobuz Paleokastrica-Hotel ne Pasdreke
  • Ekskursion me autobuz ne Achillion Palace (ish Rezidenca e Sisit)
  • Assitence dhe guide nga Agjensia

Detaje te tjera

TE SPONSORIZUARA
nga ALBANIAN EAGLE TOURS

nga ALBANIAN EAGLE TOURSShfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: info@mtitravel-al.com
ikub #:
1204110053

Reklame
Raiffeisen


Reklame
Allweb
Reklame
inTV