Stamboll - Turqi
ikub#: 904030042

Dita e Parë, 10 Prill 2009: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Mbërritja në Aeroport. Pritja nga përfaqësuesi ynë. Transferta nga aeroporti në hotel dhe sistemimi në hotel. Mbasdite, nën drejtimin e shoqëruesit tonë, vizitë në Qendrën Tregtare (Kapalli çarshi).

Dita e Dytë, 11 Prill 2009: Mëngjesi në Hotel. Paradite, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, Hipodromi, Dollmabahce, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë, shëtitje me autobus, kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës, kalim në urat e varura të Bosforit për të kaluar në Kontinentin Aziatik, vizitë në pikën turistike të çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve ). Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Vizitë në Taksim dhe në Galeri.

Dita e Tretë, 12 Prill 2009: Paradite të lirë. Pasdite, Transferta me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Mbërritja në aeroportin e Rinasit.

VENDNDODHJA: çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe 280 Euro
Në pagesë përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi në hotel me 3 yje superior në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
-Një lundrim me anije në Bosfor 2.5 – 3 orë për të parë Europën e dhe Azinë.


NJOFTIMET E FUNDIT
28/08/2017
Greqi
Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: lepuri
ikub #:
904030042
Ebuy
Copyright © 2006 -2017ikub.al shpk, All Rights Reserved