0 0
 
Udhetim Turistik ne Oher - Shkup & Prishtine Itinerari: Tirane
Happytours-al

Program me autobus, 5 dite/4 nete

Dita 1. Tirane-Shkup
Ne mengjes do udhetoni me autobus ne Shkup, kryeqytetin e Maqedonise. Pas dite vizite ne Keshtjellen “Kale”, Pazarin e vjeter turk , Kishen “St. Spas” ,Tempullin Synodal, Kishen Katolike e cila gjendet ne qender te Qytetit. dhe shtepine ku lindi Nene Tereza. Acomodimi ne hotel *** nata ne Shkup.
 

Dita 2. Shkup –Prishtine
Pas mengjesit ne hotel transfer ne Prishtine. Akomodimi ne hotel me 3*,darka dhe nata ne Prishtine.
 

Dita 3 Prishtine - Oher-Shen Naum -Tirane
Pas mengjesit ne hotel nisemi ne Oher,vizite ne Kalane e Ohrit,e cila daton qe nga shekulli III perpara Krishtit .Ne shekullin X-te ajo u be vendbanimi i Cezar Samuel, dhe u njoh si kalaja e Samuelit.Vizite ne Teatrin Antik i cili gjendet poshte Kalase ,ne qender te qytetit te vjeter,i cili eshte ndertuar ne shekullin e II Para Krishtit. Me pas do te vazhdojme udhetojmin buze Liqenit te Ohrit,vizite ne Manastirin e Shen Naumit,Drilon dhe Pogradec. Ne mbremje mberritja ne Tirane.

NE CMIM JANE TE PERFSHIRA:

? 2 nete qendrim ne hotel 3*

? Udhetimi me autobus modern

? Mengjeset dhe darkat ne hotel.

? Shoqeruesi dhe guida

? Viza e hyrjes.

NE CMIM NUK JANE TE PERFSHIRA:

? Cdo sherbim qe nuk eshte ne program.

? Drekat dhe pijet gjate vakteve.

? Biletat e hyreve


Detaje te tjeraPERSHTYPJE
Kerkova per turizmin ne Angli
Nje faqe mjaft cilesore,dhe shume e nevojshme. Informacionet qe m'u deshen i gjeta,faleminderit.
Nga: Ana
Me pelqen shume faqja juaj
me pelqen shume faqja juaj pune te mbare`
Nga: Pune te mbare!
Publikova nje sherbim nga salloni, dhe fitova shume kliente.
Jeni nje faqe ne internet qe ndihmoni shume dhe jeni shume korrekt me klientet Tuaj.Kjo eshte shume
e rendesishme.Vazhdoni keshtu,fitoni popullaritet
Nga: B&B Hair Style
kerkova oferta per v.lira pune ne kompani dizajni per djalin
ju lumte, keni nje faqe goxha cilesore, me te dhena sh te nevojshme per te interesuarit, aplikuam
,dhe u njoftuam per interviste me ndermjetesine tuaj, suksese
Nga: Moza
Koment nga Eri
Eshte website shume zbavites dhe informues pasi ketu mund te gjesh cfaredo informacioni qe deshiron
ne fusha te ndryshme.Ju uroj gjithe te mirat dhe pune te mbare stafit !!!
Nga: Eri
Jep pershtypjen tende »


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
906170027


Argetohu Gjej
ebuy
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame
Hako_0317


Reklame
Euromedica_120x300
Reklame
spitali amerikan


Reklame
marketkonekt