0 0
 
Ky artikull ka skaduar!
31 Gusht - 2 Shtator: Selanik & Aqualand vetem 159 Eur/ person
159 €
Nisja: 31 gusht 2012
Deri: 2 shtator 2012

SELANIK & AQUALAND
31 GUSHT – 2 SHTATOR
159 Eur/ person


NE CMIM PERFSHIHET:

* Udhetimi vajtje ardhje me mjet komod.
* Akomodim ne hotel 3*** ne qender te Selanikut per 2 nete
* Mengjeset per ditet e qendrimit
* Bileta e hyrjes ne Aquaparkun me te madh ne Europe
* Shetitjet e parashikuara ne program
* Shoqerues gjate udhetimit

ITINERARI I LEVIZJEVE:


Dita 1: Tirane – Selanik


Nisja nga Tirana. Gjate rruges do te behet nje ndalese e shkurter ne Pogradec per te pushuar pak dhe per te shijuar nje kafe.Do vazhdojme drejt pikes kufitare Kapshtice. Pas procedurave kufitare do ti drejtohemi qytetit Kastoria, i pozicionuar ne veri te Greqise buze liqenit Orestiada. Kastoria si nje qytet i lashte eshte i mirenjohur per shume kisha bizantine, ka nje arkitekturë te brendshme qe daton nga periudha otomane, gjithashtu ka te zhvilluar peshkimin (trofta). Mundesi per dreken fakultative ne kete qytet. Mberritja ne mbremje. Akomodimi ne hotel. Mbremja dhe darka e lire.
 Opsion Extra ( Me pagese ) – Mbremje ne Bouzuk.


Dita 2: Selanik


Pas mengjesit ne hotel, takimi ne recepsion per tju drejtuar nje nga Aquaparqeve me te medhenj ne Europe, me nje siperfaqe prej 150.000 m2: AQUALAND.  Qendrimi ne Aquapark nga ora 10.00 – 16.00.


Takimi perseri me shoqeruesin e grupit dhe drejtimi per ne hotel.


Pas nje pushimi te shkurter ne hotel, do te vazhdojme shetitjen ne qytetin e Selanikut. Ky qytet ka nje perzierje te kultures antike dhe moderne te cilat kane formuar historine e tij 2300 vjecare. Shetitja perfshin nje tour te qytetit ku do te shohim muret e qytetit, Kishen Agia Sofia, harkun Galerius, Rotonden si dhe simbolin e ketij qytetit: Kullen e Bardhe. Shetitja do te perfundoje ne sheshin Aristoteles ku do te keni kohe ne dispozicion per darken fakultative ose per te shijuar kafenete e shumta te kesaj zone. Kthimi ne hotel.


Dita 3: Selanik – Tirane


Pas mengjesit ne hotel, vazhdojme udhetimin e kthimit. Perseri ndalese ne qytetin e Kastoria. Me pas do te vazhdojme drejt pikes kufitare Kapshtice, ku do te kryen procedurat doganore. Ndalesa e rradhes ne Pogradec. Mberritja ne Tirane ne mbremje.

Dokumentacioni:

- Pashaporte biometrike e vlefshme 6 muaj
- Prokure e noterizuar per femijet nen 18 vjec
- Siguracion shendeti ne udhetim, nuk eshte i perfshire ne cmim.
 


Detaje te tjera


Selanik Aqualand.jpg

PERSHTYPJE
Kerkova per turizmin ne Angli
Nje faqe mjaft cilesore,dhe shume e nevojshme. Informacionet qe m'u deshen i gjeta,faleminderit.
Nga: Ana
Me pelqen shume faqja juaj
me pelqen shume faqja juaj pune te mbare`
Nga: Pune te mbare!
Publikova nje sherbim nga salloni, dhe fitova shume kliente.
Jeni nje faqe ne internet qe ndihmoni shume dhe jeni shume korrekt me klientet Tuaj.Kjo eshte shume
e rendesishme.Vazhdoni keshtu,fitoni popullaritet
Nga: B&B Hair Style
kerkova oferta per v.lira pune ne kompani dizajni per djalin
ju lumte, keni nje faqe goxha cilesore, me te dhena sh te nevojshme per te interesuarit, aplikuam
,dhe u njoftuam per interviste me ndermjetesine tuaj, suksese
Nga: Moza
Koment nga Eri
Eshte website shume zbavites dhe informues pasi ketu mund te gjesh cfaredo informacioni qe deshiron
ne fusha te ndryshme.Ju uroj gjithe te mirat dhe pune te mbare stafit !!!
Nga: Eri
Jep pershtypjen tende »


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: inholidaytravel
ikub #:
1208170073


Argetohu Gjej
ebuy
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame
Hako_0317


Reklame
Euromedica_120x300
Reklame
spitali amerikan


Reklame
marketkonekt