Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
TensorFlow. Inteligjenca Artificiale e Google në shërbim të Pentagon-it
 
Shperndaje
ikub#: 1803080121
TensorFlow. Inteligjenca Artificiale e Google në shërbim të Pentagon-it Është fjala për një bashkëpunim mes gjigandit të Muontain View dhe Departamentit amerikan të Mbrojtjes që ka të bëjë më analizimin e imazheve të marra përmes dronëve ushtarakë.
Edhe pse më parë Google ishte shprehur se nuk ishte e interesuar për të bashkëpunuar në fushën ushtarake, me përjashtim të rasteve të limituara, mësohet se ajo dhe Pentagon-i kanë arritur në një marrëveshje që parashikon vënien në dispozicion të ushtrisë, aseteve të veta intelektuale.
Në një deklaratë në lidhje me këtë, Google sqaron se "Teknologjia e TensorFlow sinjalizon imazhe që më pas i nënshtrohen analizimit nga individë të caktuar. Përdorimi i Inteligjencës Artificiale për qëllime ushtarake sigurisht që ngre shumë pikëpyetje dhe shqetësime të arsyeshme, dhe me to do të përballemi si brenda ekipit, ashtu edhe me të tjerët", përfundon deklarata e zëdhënësit të Google.
 
Loading...
loading...


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: GOOGLE INTELIGJENCA ARTIFICIALE PENTAGON TENSORFLOW 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved