Apple. Në 2019-ën vjen me tre modele të reja iPhone
 
Shperndaje
ikub#: 1901110147
Apple. Në 2019-ën vjen me tre modele të reja iPhone Apple është gati që këtë vit të hedhë në treg tre modele të reja iPhone-sh, ashtu si edhe bëri gjatë vitit të kaluar.
Në mënyrë analoge si edhe vitin e kaluar do të kemi një model më pak të kushtueshëm me ekran kristali likuid dhe jo Oled, që do të zero vendin e iPhone XR, shitjet e të cilit gjatë vitit të kaluar në Kinë kanë qenë nën parashikimet e ekspertëve.
Sipas gazetës Wall Street Journal, Apple do të përfshijë risi në aspektin e kamerave të fotografisë. Më saktësisht do të synojë të kamera trefishë posteriore, ndërkohë që dy modelet e tjera do të kenë një kamera dyfishe.
Po sipas Wall Street Journal, Apple do të nxjerrë në pension ekranet me kristale të lëngshme (Ldc), më pak të kuptueshëm, por me cilësi gjithashtu më të ulët. 
Në vitin 2020, të gjithë prodhimet e Apple-s do të kenë ekrane Oled.
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: APPLE

Marre nga ikub.al


*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved