YouTube pezullon përkohësisht transmetimin në HD
 
Shperndaje
ikub#: 2003200012
YouTube pezullon përkohësisht transmetimin në HD Njoftimi vjen nga Google, pronar i platformës video dhe nga Komisioneri i BE për Digital, Thierry Breton, dhe synon lehtësimin e ngarkimit të të dhënave që qarkullojnë në rrjetet e Internetit.

Me këtë vendim, Drejtorët e Përgjithshëm të Google dhe Youtube, Sundar Pichai dhe Susan Wojcicki, bashkohen në masat e marra tashmë dje nga Netflix dhe kërkesën e Brukselit për të bërë të pamundurën për të përballuar mbingarkesat me të cilat rrjeti është përballur që nga fillimi i pandemisë.

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved