Square si Twitter. Punë nga shtëpia edhe pas pandemisë
 
Shperndaje
ikub#: 2005200004
Square si Twitter. Punë nga shtëpia edhe pas pandemisë Si Square, ashtu edhe Twitter janë të dyja kompani që kanë për CEO Jack Dorsey.
Square, kompania që mundëson pagesa elektronike e udhëhequr nga Jack Dorsey, do t'i lejojë punonjësit e saj të punojnë nga shtëpia përgjithmonë, madje edhe pasi të ketë kaluar urgjenca e koronavirusit.
Dorsey është gjithashtu CEO i Twitter, e para kompani në  Silicon Valley që ka njoftuar se do t'i lejojë punonjësit e saj të punojnë nga shtëpia edhe pas kalimit të pandemisë.
"Ne duam që punonjësit tanë të jenë në gjendje të punojnë atje ku ndjehen më krijues dhe më produktivë", thuhet në  një deklaratë të Square.
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: JACK DORSEY PANDEMIA PUNA NGA SHTEPIA SQUARE TWITTER

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved