Ky artikull ka skaduar!
Dita e Verës në Stamboll, 4 Ditë 256 €.
256 €
Nisja: 13 mars 2014
Deri: 16 mars 2014
 
0
0
Spitali Amerikan

Turqi

Dita e Parë, 13 Mars 2014:

Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Mbërritja në Aeroport. Pritja nga përfaqësuesi ynë. Transferta nga aeroporti në hotel dhe sistemimi në hotel. Mbasdite, nën drejtimin e shoqëruesit tonë, vizitë në Qendrën Tregtare (Kapalli Çarshi).

Dita e Dytë, 14 Mars 2014:

Mëngjezi në Hotel. Paradite, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, Hipodromi, Dollmabahce, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë, shëtitje me autobus, kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës, kalim në urat e varura të Bosforit për të kaluar në Kontinentin Aziatik, vizitë në pikën turistike të Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve).

Dita e Tretë, 15 Mars 2014:

Mëngjesi në Hotel. Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Vizitë në Taksim dhe në Galeri.

Dita e Katërt, 16 Mars 2014:

Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë. Pasdite, Transferta me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Mbërritja në aeroportin e Rinasit.

Në pagesë 259 Euro përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi në hotel me 3 yje Superior në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
-Një lundrim me anije në Bosfor 2.5 – 3 orë për të parë Europën e dhe Azinë.

Detaje te tjera


Istanbul,Turkey.jpgTE SPONSORIZUARA
nga Trevis Travel & Tours

nga START TOUR ALBANIA

nga LOLI TOURS

nga ALBANIAN EAGLE TOURSShfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: klant
ikub #:
1403080025

HARTA

Reklame
Turqi


Reklame
inTV
Reklame
ventouris