Tur 5 ditor Ljubjane – Bled – Krka – Makarska – Split – Dubrovnik
ikub#: 1702160145
199 €
01/05/2017
Jashte Shqiperise

Date: 8 – 12 Mars ; 27 Prill – 1 Maj ; 13 – 17 Prill / Cmimi: 199 Euro/personi

Dita e pare: Tirane – Split

Nisja nga Tirane ne oren 04:00. Kalimi ne piken doganore Murriqan. Ndalesa te vogla gjate rruges. Mberritja ne Split. Akomodimi ne hotel.

Dita e dyte: Split – Krka – Ljubjane

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit vizite e shkurter ne qendren e qytetit te Splitit. Nga Spliti nisemi drejt njerit nga destinacionet me te bukura Ujvarat e Kerkes. Kohe e lire per te shijuar bukurine qe ky park ofron. Pas drekes nisemi drejt Ljubjanes. Akomodimi ne hotel.

Dita e trete: Ljubjane – Bled.
Pas mengjesit vizite ne qendren e qytetit te Ljubjanes ne qendren historike te tij. Nisemi drejt Liqenit te Bledit. Vizite ne Bled. Akomodimi ne hotel ne Ljubjane. Darka e lire.

Dita e katert: Ljubjane – Makarska

Mengjesi ne hotel. Nisemi drejt Makarskes. Vizite ne Makarska. Akomodimi ne hotel.

Dita e peste: Makarska – Dubrovnik – Tirane

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Dubrovnikut. Ne Dubrovnik do te vizitojme Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Nisemi drejt Tiranes. Ndalesa te shkrutra gjate rruges. Mberritja ne Tirane

Ne cmim perfshihet:
- Akomodimi ne Hotele
- Mengjesi ne hotel
- Shoqerues shqiptar gjate udhetimit
- Transporti komod

KUJTESE:

* Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
* Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
* Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, et


NJOFTIMET E FUNDIT
31/07/2017
Jashte Shqiperise
18/08/2017
Greqi
06/08/2017
Greqi

Shfleto artikuj te tjere per: DUBROVNIK SOLE TRAVEL & TOURS TUR
Postuar nga: SOLE TRAVEL
ikub #:
1702160145
Ebuy
Copyright © 2006 -2017ikub.al shpk, All Rights Reserved