Zip-line ne Gryken e Rugoves
ikub#: 1706060081
13 €
30/06/2017
Jashte Shqiperise
Zip-line ne Gryken e Rugoves, cdo te Diele, €13
 
Programi 1 ditor per Zip-line ne Rugove
 
Nisja nga Tirana ora 6:00 ne drejtim te Kosoves. Ndalesa te shkurtra gjate rruges, mberritja ne Gryken e Rugoves, ku na pret nje pamje mahnitese.
 
Ata qe ndihen me aventuriere kane rastin te testojne guximin e tyre duke provuar Zip-line. Instruktoret do ju pergatisin me te gjitha pajisjet dhe trajnimet e shkurtra te nevojshme per kete aventure te shkurter, por plot adrenaline. (pagese extra 10€)
 
Ata qe nuk kane deshire te provojne Zip-line, kohe e lire per foto dhe per te shijuar peisazhet qe ofrohen ose nje kafe ne lokalet apo restorantet e zones.
 
Me pas nisemi në Radac të Pejës, ku nën sipërfaqen e Alpeve shqiptare fshihet një botë magjike me skulptura, të krijuara nga vetë natyra. Ajo është shpella e “Bukuroshes së fjetur”. Një rrjetë e tuneleve, kanaleve, galerive dhe sallave, të gdhendura për mrekulli, nga forcat natyrale të ujit përgjatë shekujve, e krejt afër saj buron lumi i Drinit të Bardhë, në formë ujëvare, që jep një pamje madhështore. Kjo shpellë është e dyta më e gjata në Kosovë. Është e hapur vetëm 300 metra për vizitorët (hyrja pagese extra) dhe ka pesë liqene në të. Ekziston që nga koha e Neolitit.
 
Kohe e lire per shijuar dreken ne restorantet ne park buze lumit te Drinit. Pas dreke, nisja ne Tirane.
 
Ne cmim perfshihet: 
1. Transporti Tirane -Peje -Rugove -Ujevara Drinit -Tirane
2. Shoqerues nga agjensia gjate udhetimit
 
Ne cmim nuk perfshihet: 
1. Bileta per Zip-line 10€

NJOFTIMET E FUNDIT
30/06/2017
Jashte Shqiperise
30/06/2017
Jashte Shqiperise

Shfleto artikuj te tjere per: KALEMI TRAVEL & TOURS RUGOVE ZIP-LINE
Postuar nga: lmulla
ikub #:
1706060081
Ebuy
Copyright © 2006 -2017ikub.al shpk, All Rights Reserved