Lefkada - Parga - Preveza - Janina / 3 dite
ikub#: 1707060010
99 €
06/08/2017
Greqi

Lefkada - Parga - Preveza - Janina   

3 Dite  99 Euro  " Pegasos 3 *         
3 Dite 139Euro  " Ionian Blue Resort 5 *
 
Data  e Nisjes :
7 , 14 , 21 , 28      Korrik    (110€ Hotel Pegasos 3 */ 125€ Hotel Lydia 4*/ 179€ Hotel Ionian Blue 5*)
4 , 11 , 18 , 25      Gusht    (125€ /Hotel Pegasos 3*/ 135€ Hotel Lydia 4*/ 250€ Hotel Ionian Blue 5*)
 
 
- Programi 3 Ditor  --
 
DITA PARË
 
Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes se dites se enjte(1 dite para nisjes ) . Ndalesa të vogla rrugës për në kufirin e Kakavise .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar (Extra per party 10 euro hyrje+1 pije )
 
 DITA DYTË
 
Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades, Porto Kaciqi ose Egremni, Meganisi, Scorpions dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 18:00. Kthimi ne hotel.Darka ne hotel. Pas darkest e shoqeruar nga autobusi dhe guida do te bejm viziten e mbremjes ne qender te ishullit qe ndodhet 10 min larg nga hoteli .
 
DITA TRETË 
 
Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane . Fundi i sherbimit tone. 
 
--Ne Cmim Perfshihet --
 
Transporti me autobus komod.
Akomodimi në Ionian Blue Resort 5*, Lydias Beach 4*, ose hotel Pegasos3* 
Mëngjesi dhe darka.
Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.
 
-- Ne Cmim  Nuk Perfshihet --
 
Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
Shëtitja me anije, opsionale €20.
Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm).
 
--Politikat e Femijeve --
 
• 3-11.99 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton  50% Ulje 
• Mbi 12 vjec paguan si i rritur.
• Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.
 
-- SHENIM --
 
Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar  
Per rezervim, mund te paguani 30% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

NJOFTIMET E FUNDIT
31/07/2017
Jashte Shqiperise
18/08/2017
Greqi
06/08/2017
Greqi
02/09/2017
Afrika

Shfleto artikuj te tjere per: LEFKADA
Postuar nga: Morava
ikub #:
1707060010
Ebuy
Copyright © 2006 -2017ikub.al shpk, All Rights Reserved