Doctor Strange
ikub#: 1611040102
Nje neurokirurgu të shkëlqyer, por arrogant të quajtur Dr.Stephen Vincent Strange (Benedict Cumberbatch) i ndryshon jeta pas një aksidenti me makinë pas të cilit nuk mund ti përdorë më duart. Duke kërkuar një mrekulli për tu kuruar ai do të merret nën kujdesin e një magjistari që do ti mesoje artet mistike, në mënyrë që të mbrojë botën kundër së keqes. Tani Dr. Strange duhet të lerë mënjane egon e tij dhe të përdorë çdo aftësi të tijën për të shërbyer si një ndërmjetës mes botës reale dhe asaj që shtrihet përtej saj. 
 
Regjia: Scott Derrickson
 
Skenari: Jon Spaihts, Scott Derrickson
 
Aktore: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams
 
Kohezgjatja: 115 min
 
Kompania: Marvel Studios, Walt Disney Studios
 

 

Data e fillimit: 03/11/2016
Data e mbarimit: 28/11/2017
Orari: 15:00; 17:15; 19:00; 20:15; 14:45; 21:30
Vendndodhja: CINEPLEXX
Evente te tjera Sot
19:00;
TEATRI KOMBETAR
15:30; 17:30; 20:15; 21:00; 21:45;
CINEPLEXX
17:15;
CINEPLEXX
18:45; 21:15;
CINEPLEXX
19:00; 21:00;
KINEMA MILLENIUM
13:00; 15:30; 20:00; 20:30; 22:00;
Kinema Imperial
13:45; 16:30; 19:15; 20:45; 22:00;
CINEPLEXX
15:00; 19:00; 21:20;
KINEMA MILLENIUM
12:30; 13:30; 15:30; 20:00; 20:30;
Kinema Imperial
20:00;
Rogner Hotel Tirana
12:30; 13:00; 20:00; 20:30; 21:00;
Kinema Imperial
10:00;
Galeria KALO
14:45; 15:00; 17:15; 19:00; 20:15; 21:30;
CINEPLEXX

Shfleto artikuj te tjere per: CINEPLEXX FILMA
Postuar nga: Morava
ikub #:
1611040102
Ebuy
Copyright © 2006 -2017ikub.al shpk, All Rights Reserved