La La Land
ikub#: 1701050052
Një nga çiftet e filmave më të dashur për publikun Emma Stone dhe Ryan Gosling bashkohen edhe një herë në një histori ku dy ëndërrimtarë përpiqen të jetojnë dhe të përballen me sfidat që hasin në Los Angeles. Ky është një film i shumë pritur me regji te Damien Chazelle,  fitues i çmimit Oskar për filmin e njohur Whiplash. Gosling është një muzikant xhazi i cili bie në dashuri me një aktore (Stone) dhe gjithcka kthehet në një histori romantike që merr një kthese të papritur. Ngjarjet e  filmit zhvillohen në Los Angeles dhe tregojnë për një Epokë të Artë të Hollywood-it  përmes një romance të jashtëzakonshme.
 
Regjia: Damien Chazelle
 
Skenari: Damien Chazelle
 
Aktore: Ryan Gosling, Emma Stone, Rosemarie DeWitt
 
Kohezgjatja: 126 min
 
Kompania: Black Label Media
 
 
 

 

Data e fillimit: 05/01/2017
Data e mbarimit: 08/02/2017
Orari: 21:15
Vendndodhja: Cineplexx
Evente te tjera Sot
19:45; 22:00;
CINEPLEXX
17:30; 20:15;
CINEPLEXX, filma
10:00;
KINEMA MILLENIUM
10:30;
Kinema Imperial
10:00;
MUZEU HISTORIK KOMBETAR
11:30; 14:00; 16:30; 19:00; 21:20;
KINEMA MILLENIUM
10:00;
KINEMA MILLENIUM
12:15; 12:30; 13:00; 15:00; 15:30; 17:30; 18:00; 20:00; 20:30; 21:00; 22:15; 22:45;
Kinema Imperial
11:00; 17:00; 10:30; 15:00;
Kinema Imperial
12:30; 15:45; 18:15;
CINEPLEXX
14:45; 15:00; 17:15; 19:00; 20:15; 21:30;
CINEPLEXX

Shfleto artikuj te tjere per: CINEPLEXX FILMA
Postuar nga: Morava
ikub #:
1701050052
Ebuy
Copyright © 2006 -2017ikub.al shpk, All Rights Reserved