Ky artikull ka skaduar!
 
0
0

Dritehijet e nje Diplomati
11/01/2017
11:00
Ministria e Puneve Te Jashtme
“Faik Konica – dritëhijet e një diplomati”/Promovim
Në ambientet e Ministria e Punëve të Jashtme - Republika e Shqipërisë do të provohet libri “Faik Konica – dritëhijet e një diplomati” i autorit Agron Alibali . Faik Konica si diplomat dhe konstitucionalist: ky është këndvështrimi i ri që sjell juristi Agron Alibali për rilindasin dhe figurën e shquar shumëplanëshe të botës shqiptare. Mbështetur në dokumente të panjohura, shumica të shfrytëzuara për herë të parë, përfshirë arkivën e Legatës Shqiptare në SHBA, Alibali paraqet një personalitet me të gjitha cilësitë dhe kundërthëniet e tij; një diplomat që mbahej si ndër më të shquarit në kryeqytetin amerikan, por që vetë ai nuk mendonte se i takonte aradhes së atij profesioni të nderuar e të vështirë.
 
Ky njoftim nuk eshte me i vlefshem!

Evente te tjera Sot

Twente - Heracles
20:00;
Hollande
Bastia - Nice
20:45;
France
SC Freiburg - Bayern Munich
20:30;
Gjermani
Drums & Bass @ Tulla Culture Center
21:00;
Tulla Culture Center
Rubin Kaso & Band @ Charl's Bistro
23:00;
Charl's Bistro
Full Speed
22:15;
Kinema Imperial
Jackie
15:00; 19:15;
Kinema Millenium
Jackie
17:00; 20:30; 22:00;
Kinema Imperial
Jackie
15:45; 19:15; 21:15;
Cineplexx
xXx: Return Of Xander Cage
11:15; 12:45; 13:30; 15:00; 17:15; 18:45; 20:00; 20:15; 20:30; 21:00; 21:45; 22:10;
Cineplexx
xXx: Return Of Xander Cage
11:00; 13:00; 21:00;
Kinema Millenium
xXx: Return Of Xander Cage
10:45; 12:30; 13:00; 17:00; 17:30; 19:00; 20:00;
Kinema Imperial
Boocky @ Whisky Bar
23:00;
Whisky Bar
Social Fridays - Dj Dragao @ La Rosa Neg...
22:30;
La Rosa Negra
Dj Aldo @ Lollipop
23:00;
Lollipop Club
Ermali, Xhensila & Besi @ Magic 4
23:00;
Magic 4
Sabri Fejzullahu @ Arena Club
23:00;
Arena Club
Noizy @ Moscow Club
23:00;
Moscow Club
Mc Kresha @ Cinco Cavalli Club
23:00;
Cinco Cavalli Club
Cha-Cha-Darabuka @ Amsterdam Night Club
23:00;
Amsterdam Night Club
Live By Night
21:00;
Kinema Millenium
Live By Night
16:45; 19:00; 20:30; 22:00;
Kinema Imperial
Sing
10:00; 11:00; 15:00;
Kinema Imperial
Latin Night @ Xheko Imperial
20:00;
Xheko Imperial
BunkRock @ Bunk'Art 1
21:00;
Bunk'Art 1
Sidriti - Altin Goci - Deniza Gjezo - Lo...
23:00;
Cavaliero Club
Nata Shqiptare @ Te Stela
21:00;
Te Stela
Superlive @ Te Stela
21:00;
Te Stela
Christmas Party - Mr Cool
20:00;
Destil Albania
ÇETA - GEORGIA KOTRETSOS - PLEURAD XHAFA...
19:00;
Tirana Art Lab

Zbuloni se si, shiko video tutorialin more info


Ju duhet te logoheni per tu regjistruar.
Hyr ose Krijo llogariShfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: Morava
ikub #:
1701100056

Reklame
Raiffeisen


Reklame
Digitalb
Reklame
inTV


Reklame
Abissnet