Bardhyl Londo @ Tulla Culture Center
ikub#: 1702170086

Një prej emrave më të njohur të letrave shqipe që para viteve 90-të, Bardhyl Londo do të vijë në një rrëfim mbi letërsinë. Historia e një letërsie të shkruar gjatë soc-realizmit dhe çfarë ka ndodhur në letrat shqipe në më shumë se dy dekada më pas…

Poet dhe prozator, ish kreu I Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë Londo do të vijë në një rrëfim të pazakontë, mbi jetën e bashkëkohësve dhe një letërsie që pati ndoshta fatin më të keq në Ballkan…
Nuk do të mungojë dhe biseda mbi romanin e tij të fundit “Nata e verbër”, një rrëfim surreal për fatet e jetëve të njerëzve në përmbysjen e sistemeve, konkretisht pas rrëzimit të shtatores së Enver Hoxhës…
Ju ftojmë të bëheni pjesë e një rrëfimi që shkrimtari dhe poeti ka vendosur ta bëjë përballë dy gazetareve Beti Njuma dhe Alda Bardhyli…
 

 

Data e fillimit: 17/02/2017
Orari: 18:00
Vendndodhja: Tulla Culture Center
Evente te tjera Sot
21:00;
TEMPLE BAR
23:00;
Cinco Cavalli Club
20:00;
TE STELA RESORT
15:30; 17:30; 20:15; 21:00; 21:45;
CINEPLEXX
17:15;
CINEPLEXX
18:45; 21:15;
CINEPLEXX
19:00; 21:00;
KINEMA MILLENIUM
13:00; 15:30; 20:00; 20:30; 22:00;
Kinema Imperial
10:00;
Galeria KALO
14:45; 15:00; 17:15; 19:00; 20:15; 21:30;
CINEPLEXX

Shfleto artikuj te tjere per: LETERSI
Postuar nga: Morava
ikub #:
1702170086
Ebuy
Copyright © 2006 -2017ikub.al shpk, All Rights Reserved