Dyqantaxi
Hyr  |  Regjistrohu
ikub.al  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
Euridita
ikub#: 1710090017
Teatri Metropol prezanton "EURIDITA" nga Sara Ruhl. 
 
Prej datës 12 Tetor, ora 19:00, tek PIRAMIDA. 
 
Në këtë shfaqje ritregohet historia klasike e mitit të Orfeut nëpërmjet syve të dashurisë së tij, Euriditës. Të vdesësh kaq e re, në ditën e dasmës, Euriditës i duhet të udhëtojë drejt botës së nëndheshme ku ritakohet me babanë e saj dhe përpëlitet të kujtojë dashurinë e humbur. Me karaktere bashkëkohore, konflikte të vazhdueshme të brëndshme, të jashme dhe estetike vizive që të le pa frymë, kjo shfaqje risjell një pamje të re për këtë histori dashurie të pa kohë.
 
Regjia: Jonida Beqo
 
Interpretojnë: Armela Demaj, Niko Kanxheri, Amri Hasanlliu, Ermir Jonka, Jonida Beqo, Klesta Shero, Edvin Mustafa, Klea Konomi
 
?Balerinë: Sedmir Memia, Sara Koci, Xhevit Isufi, Leonardo Çela, Menajda Malko, Esmeralda Mikeli
 
Muzika: All In Band
 
Koreograf: Donald Martini
Formulues muzikor: Gent Rushi
Skenograf: Klajd Ymeri
Kostumograf: Jonida Beqo
As.Regjisor: Aldi Hysotoçi
Grimi: Pranvera Metolli
 
Data e fillimit: 12/10/2017
Data e mbarimit: 29/10/2017
Orari: 19:00
Vendndodhja: Piramida355422270668
Per me shume nga Teatri Metropol

Evente te tjera Sot
10:00;
Muzeu Historik Kombetar
18:45; 22:00;
CINEPLEXX
20:30;
CINEPLEXX
14:30; 18:00; 19:45;
KINEMA MILLENIUM
12:00; 21:15;
KINEMA MILLENIUM
15:15;
Kinema Imperial
13:00; 19:00; 20:00; 22:15;
Kinema Imperial
12:30; 17:00; 17:30; 20:30;
Kinema Imperial
10:00;
Tulla Culture Center
19:00;
Piramida
19:00;
TEATRI KOMBETAR
20:00;
Teatri Eksperimental Kujtim Spahivogli
Shfleto artikuj te tjere per: TEATER
Postuar nga: Morava
ikub #:
1710090017
Copyright © 2006 -2017ikub.al shpk, All Rights Reserved