Dyqantaxi
Hyr  |  Regjistrohu
ikub.al  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
Minierat e Kultures
ikub#: 1710090069
Me rastin e hapjes se sezonit te ri te Tulles ju ftojme ne hapjen e ekspozites prej ores 20:00 dhe me pas prej ores 21:00 koncertit te grupit DrØnes '72:
"Minierat e kulturës - nga revolucioni industrial deri në atë artistik", ora 20:00, 
6 tetor - 5 nëntor 2017
Përzgjedhësi dhe autori i konceptit të ekspozitës: Branko Franceschi (HR)
Kuratori: Damir Stojnic (L.A.E. XXI / HR)
Lista e pjesëmarrësve:
1. Autopsia (Serbi / CZ),
2. Metal Guru (Kroaci), 
3. Dario Šolman (Kroaci), 
4. Laibach (Slloveni), 
5. Vladimir Kneževic (Bosnjë dhe Hercegovinë), 
6. Mladen Miljanoviç (Bosnjë dhe Hercegovinë), 
7. Irena Lagator Pejovic (Mali i Zi), 
8. Nikola Pijanmanov (Maqedoni),
9. Alban Muja (Kosovë),
10. Helidon Gjergji (Shqipëri).
Gjatë ekspozitës do të organizohet shfaqja e filmit dokumentar "Shkolla e vjetër e kapitalizmit" nga Želimir Žilnik (Serbi).
Organizator: Labin Art Express XXI (L.A.E. XXI), Labin, Kroaci (www.lae.hr)
Bashkëorganizator: Tulla - Qendra e Kulturës, Tiranë
Data e fillimit: 09/10/2017
Data e mbarimit: 05/11/2017
Orari: 10:00
Vendndodhja: Tulla Culture Center35542253524
Per me shume nga Tulla Culture Center

Evente te tjera Sot
10:00;
Muzeu Historik Kombetar
18:45; 22:00;
CINEPLEXX
20:30;
CINEPLEXX
14:30; 18:00; 19:45;
KINEMA MILLENIUM
12:00; 21:15;
KINEMA MILLENIUM
15:15;
Kinema Imperial
13:00; 19:00; 20:00; 22:15;
Kinema Imperial
12:30; 17:00; 17:30; 20:30;
Kinema Imperial
10:00;
Tulla Culture Center
19:00;
Piramida
19:00;
TEATRI KOMBETAR
20:00;
Teatri Eksperimental Kujtim Spahivogli
Shfleto artikuj te tjere per: EKSPOZITË
Postuar nga: Morava
ikub #:
1710090069
Copyright © 2006 -2017ikub.al shpk, All Rights Reserved