Si të largoni thjeshtë celulitin
 
Shperndaje
ikub#: 1701310141
Një maske efektive për të larguar celulitin nga trupi juaj.
Celuliti ose lëkura e portokallit nuk është një problem shëndetësor që sjell dhimbje, por është një problem i lëkurës që prish pamjen estetike.
 
Ja një trajtime efektiv për zhdukjen e celulitit dhe lënien e lëkurës të tonifikuar dhe të bukur.
Ju nevojiten:
-Kafe (është një antioksidant i fuqishëm dhe stimulon qarkullimin e gjakut.)
-kripë
-Vaj kokosi
-Qese plastike kuzhine
 
Përgatisni kafene dhe mblidhni të gjithë llumin duke larguar ujin. Më pas shtojini kripë dhe vajin e kokosit. Pasi keni formuar një pastë homogjene filloni fërkoni me duar pjesën e këmbëve apo zonat ku keni celulit. Lëvizjet duhet të jenë rrethore dhe të ushtrohet pak presion në mënyrë që përzieria të thithet nga lëkura dhe të masazhohet njëkohësisht.
 
Pasi e keni masazhuar zonën për disa minuta mbështillini këmbët me qese plastike kuzhine dhe mbajini ashtu rreth një orë.
 
Më pas lajini këmbët me shampo dhe në fund aplikoni një vaj esencial që pëlqeni ose bëni një miks vajrash esencialë.
Rezultatet do të duken që në aplikimin e parë.
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: CELULITI KAFE LARGIMI MASKE TRAJTIMI 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved