6 kura natyrale për pickimet e insekteve
Ja zgjidhja nga pickimet e insekteve.
Burimi: ikub.al
Shperndaje
 
0
0
Instruksione
Pickimet e mushkonjave, bletëve, grerëzave apo edhe merimangave janë të bezdisshme , shkaktojnë dhimbje dhe janë të pashmangshme sidomos gjatë sezonit verorë.
 
Ja disa kura natyrale ndaj këtyre pickimeve në mënyrë që të mos djegin, dhëmbin dhe kruhen.
 
1-Kanella ka veti antibakteriale dhe anti inflamatore duke bërë lehtësimin e menjëhershëm. Përzieni pak kanellë me ujë duke formuar një pastë dhe vendoseni për disa minuta sipër zonës së pickuar.
 
2-Kompresat me akull vendosini mbi zonën e pickimit për 20 minuta dhe fryrja dhe djegia do të jenë larguar.
 
3-Papaja neutralizon helmin e insekteve. Vendosni pak frutë sipër vendit të pickuar dhe pas një ore nuk do të ndjeni dhe shikoni më asgjë.
 
4-Qepët përmbajnë enzima që shërojnë pickimet dhe ulin ënjtjet. Fërkoni pak vendin me një qepë dhe do të shihni përmirësime të menjëhershme.
 
5-Borziloku ndihmon në lehtësimin e kruajtjeve dhe djegieve.
 
6-Aloe vera ka veti antiseptik dhe largon menjëherë efekte e pickimit të insekteve.
Niveli i vështirësisë
Sfidues   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per: INSEKTE KURA NATYRALE PICKIMET TRAJTIMI
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1702010108
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9