Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
10 përdorimet e uthullës së mollës që nuk i dinit
 
Shperndaje
ikub#: 1702070106
Uthulla e mollës është një eliksir magjik që është përdorur që në kohët e lashta.
Ajo është përdorur në bukuri, pastrim, shëndet dhe qëllime mjekësore. Ja disa nga përdorimet që nuk i dinit për uthullën e mollës.
 
1-Mund ta përdorni si tonik për fytyrën. Uthulla e mollës është e pasur me antioksidantë, kalium, kalcium dhe fibra. Gjithashtu rregullon pH e lëkurës.
 
2-Si pastrues shtëpiak. Uthulla mollës ka veti antibakteriale dhe nuk shkakton alergji si kimikatet e detergjenteve.
 
3-Qetëson dhimbjet e stomakut, sidomos kur keni dhimbje, djegie, përzierje, pasi rregullon nivelin e pH.
 
4-I jep energji trupit , nëse pini pak në mëngjes.
 
5-Zbardh dhëmbët. Përdoreni atë në mëngjes si gargare të tretur në ujë. Ajo do të zbardhë dhëmbët dhe do të largojë bakteret nga goja.
 
6-Qetëson djegiet nga dielli dhe largon kruajtjet.
 
7-Largon të nxirat e lëkurës së vrarë. Ajo aplikohet e tretur në ujë herë pas herë deri në largimin e shenjës.
 
8-Shkëlqen dhe forcon flokët. Shpëlajeni kokën me uthull molle dhe ujë pasi jeni larë.
 
9-Largon erërat e këqija nga trupi.
 
10-Shërben si dobësues natyral dhe tret yndyrat në trup.


Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: BUKURIA FLOKU PERDORIMET SHENDETI UTHULLA MOLLES

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved