Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si të aplikoni lapsin e syve
 
Shperndaje
ikub#: 1702070126
Lapsi i syve është një pjesë e rëndësishme e një make up të mirë, për një shikim të thellë dhe tërheqës. Por nuk është aq e thjeshtë sa duket për të bërë vijëzimin mbi sy.
Për të aplikuar lapsin e syve duhet të afroni pasqyrën në mënyrë të tillë që të mos lëvizni dorën. Do ishte mirë të kishit një mbështetje për bërrylin. 
Për të vizatuar vijën mund ta bëni njëherësh pa ndërprerje, por mos harroni që ajo duhet të theksohet nga pak. Nëse mendoni se nuk e keni dorën të vendosur mirë, përdorni më parë një laps, e më pas kaloni mbi të një laps sysh të lëngshëm. Nëse keni frikë dhe për këtë provojeni ta bëni me pika të cilat më pas i bashkoni mes tyre.
Për të bërë harkun mund t’ju ndihmoj një copë ngjitësi letre, duke e vendosur poshtë këndit të jashtëm të çdo syri apo një lugë çaji cili do tu shërbejë si udhëzues për të dy vijat e lakuara.
 


Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: APLIKIMI LAPSI SY

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved