Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Truke praktike për të bërë më të thjeshtë jetën e përditshme
 
Shperndaje
ikub#: 1702160089
Këtu do të gjeni 15 truke të cilat do t’ju vlejnë të gjithëve...

1. Përdorni një kalendar të tillë familjar për të shënuar ditëlindjet; në këtë mënyrë nuk do të turpëroheni më me të afërmit tuaj.

2. Përdorni një varëse rrobash për të mbajtur librin hapur në faqen e gatimit.

3. Nëse nuk keni mjete për të mprehur gërshërët, thjesht prisni fleta alumini me to. Bëni disa prerje dhe gërshërët tuaja do të jenë po aq të mprehta sa në ditën që i keni blerë.

4. Një limon mund të shërbejë si zëvendësues perfekt detergjenti.  Është i sigurt dhe miqësor me ambientin.

5. Përdorni dhëmbëzat e një krehëri për të mos vrarë gishtat kur ngulni gozhdë në mur me çekiç.

6. Vendosni disa çengela në shinën e perdes së dushit. Në këtë mënyrë do të keni pranë mjetet që ju duhen gjatë dushit.

7. Përdorni rripin e sigurimit të një sedijeje të vjetër për t’i pasur çelësat në një vend të sigurt.

8. Mund të përdorni një shishe të vjetër ketchupi për të shpërndarë mbi tigan brumin e petullave ose krepave. Në këtë mënyrë do të hidhni sasinë e duhur në tigan.Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: GJESTE PERDITSHMERI PRAKTIKE VLERA

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved